Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Slide 1 Slide 1 Slide 1 Slide 1 Slide 1 Slide 1 Slide 1
Canvas
Canvas
CANVAS Kanvas Baskı Tablo nedir ?
Digital ortamda bir fotoğrafın çoğaltılma işlemidir.Zemin olarak ince tuval boyar madde olarak mürekkep kullanılan fotoğraf tablo.

Yağlıboya Tablo Nedir ?
Günümüz teknolojisinde makina ile çoğaltımı olanaksız, tamamiyle el emeği ile, bir sanatçı tarafından resmedilmiş birebir eşi olmayan eserlerdir.Zemin olarak canvas tipi tuval(yağlıboya emen kalın tuval), boyar madde olarak yağlıboya kullanılır.


Kullanım Alanları

Canvas Baskı , poster, yağlıboya görünüm süsü verilmiş akrilik baskı, kabartma dokusu verilmiş baskı Tablolar...vb ne kadar pahalı bir çerçeve içersinde olur ise olsun, hiçbir sanatsal değer taşımadığı ve bir fotoğraf olduğu için genelikle dekorasyonuna ağırlıkla önem verilmeyen antre,arkada oda, kiriş..vb alanlarda kullanılır.

Yağlıboya Tablolar ise, zengin ve seçkin dekoralarda kullanılan el emeği ile yapılmış, günümüz teknolojisinde makina tarafından çoğaltımı mümkün olmayan, kişiye özel sanatsal eserlerdir.İç mimarisine önem verilmiş, salon, giriş alanları, oturma grubu..vb seçkin dekorasyonlarda yer alır.
 

Sanatsal Farklılıklar :
• Kanvas Baskı tablolarda hiçbir el ve düşünsel beceresi olmadığından ötürü, dilediğince kısa sürede çoğaltılıp birçok farklı yerde aynı üründen karşılaşılaşılabileceği gibi, temini kolay bu ürünlerin sonra ki zamanlarda değerinde bir farklılık olmamaktadır.

Yağlıboya tablolarda ise, günümüz teknolojisinde makina ile çoğaltımı söz konusu olmadığından ötürü, yağlıboya tablo denildiğinde tamamiyle sanatçı tarafından resmedilmiş el emeği sanatsal ürün akla gelmelidir.Bu nedenden ötürü alınan eserlerde, değer kaybı olmayacağı gibi gelecekde değer kazanacak ürünler arasındadır.